Titulní obrázek

Ovlivní důchodová reforma penzijní připojištění?

Jak ovlivní důchodová reforma penzijní připojištění Penzijní připojištění u nás existuje 15 let a bude existovat i po důchodové reformě. A ať už zůstane pojištěním povinným nebo nepovinným, veškeré jeho výhody zůstanou zachovány, takže klienti nemusejí mít obavy o osud prostředků investovaných do penzijního připojištění.

 

Toto alespoň tvrdí zástupce penzijního fondu Allianz Petr Poncar. Náš penzijní fond vždy naplňoval spíše konzervativní investiční strategii, která byla klíčem jeho úspěchu zejména v posledních několika letech. Uplatňování této strategie navíc dalo nově i velmi solidní základ a prostor pro takové investice, které v budoucnu dále zvýší výnosový potenciál vložených prostředků.

Úložky do penzijní připojištění patří mezi nejbezpečnější investice na stáří, protože jsou přes konzervativní investování výhodně zhodnocovány a navíc jsou pod trojím dohledem: České národní banky, která dohlíží na finanční stabilitu fondu, Ministerstva financí ČR, které kontroluje poskytování státního příspěvku a depozitáře, který na denní bázi monitoruje fungování penzijního fondu.